Monety srebrne


Czesław Niemen - Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej
nominał - 10zł
data emisji - 2009-06-19
srebro - Ag 925
stempel lustrzany
wymiary - 32 mm
masa - 14,14 g
emisja - 100.000 szt.
wartość w/g katalogu Fischer: 75 zł
Projektant - Robert Kotowicz

Awers: U dołu z lewej strony wizerunek orła godła Rzeczypospolitej Polskiej. Z prawej strony orła napis: 10 ZŁ. U góry z prawej strony oznaczenie roku emisji: 2009. W środku wizerunki dwóch portretów Czesława Niemena: z prawej strony portret z półprofilu, z lewej strony stylizowany fragment portretu w ujęciu na wprost. Pod wizerunkiem portretu i po jego prawej stronie napis: RZECZPOSPOLITA, po prawej stronie prostopadle. Z prawej strony prostopadle napis: POLSKA. Z lewej strony prostopadle napis: NIEMEN. Pod lewą łapą orła znak mennicy: M/W.

Rewers: Stylizowany wizerunek okładki albumu Sen o Warszawie, przedstawiającej wizerunek postaci Czesława Niemena. U dołu widoczny na okładce napis: niemen/sen o warszawie. Z lewej strony na tle okładki prostopadle napis: HISTORIA. U dołu napis: POLSKIEJ MUZYKI. Z prawej strony prostopadle napis: ROZRYWKOWEJ. Obok prostopadle, umieszczony w przeciwnym kierunku napis: CZESŁAW niemen.


nominał - 10zł
data emisji - 2009-06-19
srebro - Ag 925
stempel lustrzany
wymiary - 28,20 x 28,20 mm (kwadrat)
masa - 14,14 g
emisja - 100.000 szt.
wartość w/g katalogu Fischer: 85 zł
Projektant - Robert Kotowicz

Awers: U dołu z prawej strony wizerunek orła godła Rzeczypospolitej Polskiej. U góry z prawej strony oznaczenie roku emisji: 2009. W środku wizerunek portretu Czesława Niemena. Z lewej strony prostopadle napis: NIEMEN/CZESŁAW. Obok prostopadle, umieszczony w przeciwnym kierunku napis: RZECZPOSPOLITA. U dołu z lewej strony napis: POLSKA 10 ZŁ. Pod lewą łapą orła znak mennicy: M/W.

Rewers: Stylizowany wizerunek okładki albumu Katharsis, przedstawiającej płaczącą kobietę z twarzą w dłoniach. U góry widoczny na okładce napis: N.AE./ KATHARSIS. Z lewej strony na tle okładki prostopadle napis: HISTORIA POLSKIEJ. U dołu na tle okładki napis: MUZYKI ROZRYWKOWEJ.

Copyright: © www.monety.piloty.eu